افتتاح دو اقامتگاه سنتی در شهرجهانی یزد با حضور رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

همزمان با سفر معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به استان یزد؛ شنبه ۱۸ خردادماه دو اقامتگاه سنتی و یک اقامتگاه بومگردی در بافت تاریخی شهر یزد با حضور مهدی جمالی نژاد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ اقامتگاه های سنتی ترنج و ستاره آسمان که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در یزد راه ‌اندازی شده است، صبح دیروز با حضور “مهدی جمالی نژاد” معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور، “محسن صادقیان” معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، “غلامعلی سفید” رئیس شورای شهر یزد و “سید مصطفی فاطمی” مدیرکل میراث فرهنگی استان افتتاح شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور در حاشیه این برنامه با تاکید بر همکاری مدیریت شهری با سرمایه گذاران، گفت: در بحث سرمایه گذاری عامل مهم جلب اعتماد بخش خصوصی توسط شورا وشهرداری است و اینکه بپذیرند که سرمایه گذار بدنبال سود است و از پدیدآمدن این سود در شهر درآمدپایدار، ثروت و اشتغال ایجاد می شود.

جمالی نژاد با اشاره به ظرفیتهای متنوع گردشگری همچنین اقلیم جغرافیایی متنوع و تاریخ کهن و آداب و رسوم خاص استان یزد،‌ اظهار کرد: لازم است شهرداری ها و شوراها، مزیت های نسبی شهر خود، نظیر گردشگری، عرضه صنایع دستی، عرضه محصولات بومی، کویرگردی،… را به منظور سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای اشتغال و ایجاد درآمد بخوبی شناسایی نمایند.

وی اضافه کرد: شهرداری ها برای اطلاع رسانی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگران و بازاریابی محصولات و معرفی پروژه های قابل سرمایه گذاری باید از قابلیتهای رسانه ها و فضای مجازی به نحو مناسبی استفاده نمایند.

گفتنی است: اقامتگاه سنتی ترنج در بافت تاریخی یزد در زمینی به مساحت ۵۸۰ مترمربع و زیربنای ۳۴۰ مترمربع ایجاد شده ودارای ۱۳ اتاق و ۲۸ تخت و اقامتگاه سنتی ستاره آسمان نیز در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع و زیربنای ۳۰۰ مترمربع ایجاده شده و دارای ۱۰ اتاق و ۲۶ تخت می باشد.

لازم به ذکر است: با افتتاح این ۲ اقامتگاه سنتی جمعا برای ۱۱ نفر به‌ صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی