افتتاح آموزشگاه قلم زنی در بافت تاریخی یزد

عصر امروز با حضور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده آموزشگاه قلم زنی در بافت تاریخی یزد به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، محمدرضا دهقان مهرجردی،  گفت: عصر امروز با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، نمایشگاه و کارگاه آموزشی قلم زنی بر روی فلزات نقره، مس و برنج در بافت تاریخی یزد افتتاح شد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به اینکه این نمایشگاه و کارگاه آموزشی قلم زنی با زیربنای ۱۶۰ متر مربع در فضایی سنتی طراحی شده است، افزود: با بهره برداری از این مکان بیش از ۴۰ نفر مشغول به کار می شوند.

او اظهار داشت: معاون رییس جمهور همچنین قبل از افتتاح این مرکز از زرگرخانه یزد بازدید کرد، زرگر خانه مرکزی برای رشد و آموزش هنر صنعت زرگری در یزد است.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، نشست با استاندار یزد، حضور در همایش کشوری بانوی آب، شورای برنامه ریزی و توسعه استان، دیدار با خانواده شهیدان ذاکری نژاد، نشست با بانوان فرهیخته استان یزد از برنامه های سفر یک روزه ابتکار به یزد بود.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی