اصلاح مواد اولیه سفال و سرامیک میبد

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میبد از برگزاری دوره آموزشی اصلاح مواد اولیه و بدنه سفال و سرامیک میبد خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “رسول مشتاقیان” با اشاره به برگزاری کارگاه‌های مختلف در زمینه صنایع دستی میبد گفت: کارگاه آموزشی دو روزه با عنوان اصلاح مواد اولیه و بدنه سفال و سرامیک میبد به مدت شش ساعت در این شهرستان برگزار شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میبد با بیان اینکه بیش از ۳۰ هنرمند در این کارگاه آموزشی شرکت کرده اند، افزود: هدف از برگزاری این دروه ارتقاء کیفی، اصلاح مواد اولیه و همچنین رفع عیب سفال و سرامیک میبد بود.

وی گفت: طی سال‌های گذشته نیز دوره‌های مختلفی در زمینه طرح و نقش و همچنین بسته بندی صنعت دستی زیلو برگزار شده و کارگاه بعدی نیز با عنوان طرح و بسته بندی سفال و سرامیک برنامه ریزی شده است.

مشتاقیان افزود: در پایان این هنرمندان از معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی گواهی نامه شرکت در این دوره‌ها را دریافت می‌کنند.

زیلو بافی، موتابی، خراطی و کاربافی از جمله صنایع دستی میبد است که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و بیش از هزار میبدی به این هنر‌ها مشغول هستند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی