ادای نذر راهنمایان گردشگری در ایام محرم/ تور محرم در یزد رایگان است

مسئول کمیته گردشگری مذهبی-معنوی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: راهنمایان گردشگری در ایام محرم بدون دریافت هیچگونه هزینه ای نذر معنوی خود را ادا می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “محمد مهدی رجائی فرد” گفت: صنعت گردشگری در استان یزد با آغاز ایام محرم به سمت گردشگری معنوی می رود، و گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا برای تماشای عزاداری منحصربفرد یزدی ها به این استان سفر می کنند.

مسئول کمیته گردشگری مذهبی و معنوی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد افزود: در این بین ۶۰ راهنمای گردشگری هم به‌صورت رایگان این گردشگران را همراهی خواهند کرد و این حرکت به گونه ای ادای نذر راهنمایان گردشگری در ایام محرم است.

او اظهار داشت: حضور گردشگران خارجی در مراسم عزاداری یزد از ۱۵ سال پیش بدون هیچگونه تبلیغ و بزرگنمایی توسط تعدادی از راهنمایان گردشگری همراه با دبیرخانه حسینیه ایران و جامعه هتلداران در بافت قدیم یزد آغاز شد.

مسئول کمیته گردشگری مذهبی و معنوی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد افزود: این حرکت از یک و دو توریست شروع شد تا به یک گرو بزرگ رسید و کم کم این حرکت تبدیل به یک موجی عظیم شد و در نهایت در سال ۹۵ به عنوان کمیته گردشگری مذهبی معنوی فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

این گروه با هدف انعکاس جلوه های مثبت ایران و اسلام به جهانیان و مقابله با ایران و اسلام هراسی در استان یزد فعالیت دارد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی