آموزش رایگان قلم‌زنی روی مس در مهریز

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز از آموزش رشته قلم زنی روی مس به صورت رایگان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛‎ “مجاهد کرباسی” گفت: دوره آموزشی قلم زنی روی مس با هدف توسعه و ترویج این رشته و آشنایی و جذب جوانان و هنرجویان علاقه‌مند به قلم‌زنی در محل اداره میراث فرهنگی این شهرستان آموزش داده می شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز با اشاره به اینکه قلم‌زنی یکی از رشته‌های هنرهای سنتی ایران است و در رده هنرهای صناعی و در گروه فلزکاری قرار دارد افزود: هنرآموزان به مدت ۳۰ ساعت آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند که در پایان می توانند باعث رونق تولید، افزایش اشتغال و حفظ این هنر صنعت شوند.

او عنوان کرد: گیوه بافی، تخت کشی، قالی بافی، معرق کاری، منبت کاری، سرمه دوزی و کار روی چوب و شیشه از صنایع دستی زنده در شهرستان مهریز است که بیش از ۱۵۰ نفر را مشغول یه کار کرده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز افزود: تاکنون رشته‌های صنایع دستی چاقوسازی، سنگ تراشی و ترکه بافی شهرستان مهریز با ۲۰ فعال در این زمینه در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی