آغاز بکار مجدد پلیس توریسم در بافت تاریخی یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از آغاز بکار مجدد پلیس توریسم در بافت تاریخی یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، مصطفی فاطمی،با اشاره به اینکه امنیت مهمترین رکن گردشگری است، گفت: نیروهای پلیس مسلط به زبان های خارجی و آشنا به مسائل گردشگران در بافت جهانی یزد مستقر می شوند و نقش بزرگی را در پیشبرد اهداف تنها شهر ثبت جهانی شده ایران خواهند داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد با بیان اینکه مکانی در بافت تاریخی شهر یزد برای استقرار پلیس توریسم اختصاص یافته است، افزود: این مکان از سوی دفتر حفظ و احیا بناها، محوطه‎‎ها و بافت ‎های تاریخی میراث فرهنگی کشور که زمینی بلا استفاده در بافت بود بازسازی و تجهیز خواهد شد.

او با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی محل استقرار پلیس توریسم در بافت تاریخی یزد اظهار داشت: مرمت این مکان تا پایان شهریور ماه به پایان می رسد و هفته اول مهر ماه، هم زمان با هفته گردشگری و نیروی انتظامی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد با بیان اینکه این مکان با اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیون ریال بهره برداری بهره برداری خواهد شد، افزود: سرقت و بی احترامی به گردشگران، تردد وسایل نقلیه در بافت تاریخی، گران فروشی و.. از دلایلی بود که سبب شد برای اولین بار پلیس توریسم یا پلیس گردشگری در شهر یزد شکل گیرد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی