آشتی مردم یزد با کوچه‌های آشتی کنان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: جشنواره آشتی با کوچه های آشتی کنان به مدت دو روز در بافت تاریخی یزد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛‎ “سید مصطفی فاطمی” گفت: به مناسبت سالگرد ثبت جهانی یزد، به پیشنهاد فعالان گردشگردی برای آشتی مردم و شهروندان یزدی با بافت تاریخی، جشنی با عنوان آشتی با کوچه های آشتی کنان برگزار شد.

فاطمی با اشاره به سال دوم برگزاری این جشنواره افزود: مردم ساکن بافت تاریخی یزد نیز به میدان آمدند و صنایع دستی، محصولات و توانمندی های خود را به نمایش گذاشتند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را به نمایش گذاشتن اصالت یزدی های قدیم در بافت قدیم یزد عنوان کرد و اظهار داشت: جشنواره غذا های سنتی یزد، بازی های بومی محلی، بازی های متنوع ویژه کودکان و… جهت افزایش نشاط اجتماعی به عنوان برنامه های جنبی این جشنواره اجرا می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به سرو قهوه یزدی در کوچه پس کوچه های آشتی کنان یزد گفت: قهوه یزدی با قدمت 400 سال، ماه گذشته به عنوان نوشدنی اصیل یزدی ها در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

این جشنواره دو روزه سوم و چهارم مرداد ماه در بافت تاریخی یزد در مسیر مسجد جامع یزد به سمت حسینه شاه ابوالقاسم برگزار می شود.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی