احیاء بناهای تاریخی، حفظ میراث فرهنگی برای نسل آینده است

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی گفت: هدف از احیاء بناهای تاریخی حفظ میراث فرهنگی و انتقال آن به نسل های آینده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد؛ هادی میرزائی، مدیرعامل و رئیس هیئت‌ مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، در حاشیه افتتاحیه جشنواره انار تفت، با اشاره به اینکه هدف از تشکیل این صندوق نگهداری و حفظ بناهای تاریخی برای نسل آینده کشور است، گفت: امروز یکی از این بناه ها که به بهترین شکل احیاء شده، میزبان بزرگترین رویداد فرهنگی در شهرستان تفت است.

او جشنواره ها را رویدادی مهم برای توسعه گردشگری در استان یزد عنوان کرد و افزود: باغ صدری تفت که سال ها به عنوان یک بنای آسیب دیده از ماهیت خود فاصله گرفته بود امروز میزبان مردم یزد و کشور است که برای بازدید از جشنواره انار به این مکان آمده اند.

میرزائی با اشاره به اینکه برگزای جشنواره ها در اماکن تاریخی اهمیت آن را دو چندان می کند اظهار داشت: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته در میراث فرهنگی استان یزد شاهد بهره برداری از خانه های تاریخی بلا استفاده دیگری مانند باغ صدری باشیم.

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی افزود: صنعت گردشگری در استان یزد جایگاه بسیار خوبی دارد و با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می توانیم شاهد رونق بیشتری در این صنعت باشیم.

انتهای پیام/

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی