رونمایی از لوح ثبت جهانی یزد با حضور معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان میراث ‌فرهنگی کشور

لوح ثبت جهانی یزد در مراسمی با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در محل خیابان مسجد جامع یزد رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛کمیته میراث جهانی یونسکو در چهل و یکمین اجلاس خود در کراکوف لهستان روز یکشنبه ۹ جولای ۲۰۱۷، شهر تاریخی یزد را در فهرست میراث جهانی ثبت کرد. شهر تاریخی یزد به ‌دلیل وسعت، یکپارچگی و حفظ اصالت تاریخی‌، استفاده از مصالح بومی و مصرف کمترین انرژی در تولید بناهای خشتی و هماهنگی کامل با اقلیم سخت و خشن کویری در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و لوح ثبتی آن امروز دوشنبه بیست و نهم بهمن به صورت رسمی توسط دکترعلی اصغر مونسان رونمایی شد.

معاون رئیس‌جمهوری و رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در حاشیه رونمایی از این لوح، از یزد به عنوان یکی از استان های دارای ظرفیت های بی شمار در حوزه گردشگری نام برد که باید بیش از پیش از ظرفیت های این استان در حوزه گردشگری بهره برد.

در این مراسم تعدادی از معاونان و مدیران سازمان میراث فرهنگی و جمعی از مدیران استان یزد حضور داشتند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی