تجدید حیات میدان خان به عنوان مرکز صنایع دستی بافق/فعالیت ۷ کارگاه صنایع دستی در این مجموعه

رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق گفت:تا پنج سال آینده با همکاری مالکان و بخش خصوصی، میدان خان به عنوان مرکز صنایع دستی بافق تجدید حیات می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “لیلی رنجبر” رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بافق از راه اندازی ۷ کارگاه صنایع دستی در مجموعه میدان خان خبر داد و افزود:سعی می شود تا اواخر سال جاری این تعداد به ۱۰غرفه افزایش یابد و با همکاری بخش خصوصی و مالکان،تا ۵سال آینده این مجموعه به عنوان مرکز صنایع دستی بافق تجدید حیات می یابد.

وی با بیان اینکه در این مجموعه حدود ۳۰ حجره می باشد گفت:یکی از این حجره ها کافه سنتی است که با اعتبار بیش از ۱۰۰میلیون ریال توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق مرمت و بازسازی میدان خان را با همکاری شهرداری بیان کرد و ادامه داد:تاکنون بیش از ۶ میلیارد ریال برای برای میدان خان و مجموعه بافت سنتی هزینه شده است.

رنجبر تصریح کرد: اگر مالکان تمایل دارند که در این حجره ها با مشاغل مرتبط فعالیت داشته باشند،میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بافق در بحث مرمت مغازه ها کمک و مشارکت مالی می کند.

گفتنی است:قدمت میدان خان بافق به دوره زندیه_ افشاریه بر می گردد که در فهرست آثارملی کشور به ثبت رسیده است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی