آشنایی شاغلان سفال و سرامیک با شیوه های نوین این صنعت

معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: کارگاه آموزشی لعاب سفال و سرامیک برای شاغلان این صنعت در میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، “محمدرضا دهقان مهرجردی” گفت: کارگاه آموزشی دو روزه لعاب سفال و سرامیک ویژه شاغلان این صنعت در شهرستان میبد برگزار شد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را باز طراحی نقوش و لعاب در کارگاه های تولید سفال بر مبنای اصالت منطقه دانست و افزود: در این دوره شاغلان با انواع تکنیک های به روز در حوزه سفال و سرامیک آشنا شدند.

او با بیان اینکه این دوره ها به صورت رایگان برگزار می شود، اظهار داشت: تاکنون دو کارگاه در این زمینه برای شاغلان سفال و سرامیک برگزار شده است و در این کارگاه ۶۰ هنرمند با شیوه های جدید سفال و سرامیک آشنا شدند.

شاغلان به دانسته از هنرمندانی اطلاق می شود که یکی از مجوزهای سه گانه کارت شناسایی، پروانه تولید انفرادی و یا گروهی و مشاغل خانگی را داشته باشند.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی