برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با عوامل بیولوژیک آسیب رسان در بناهای تاریخی توسط کارشناسان یزد درکاخ موزه گلستان

کارشناسان واحد تحقیقات وکنترل عوامل بیولوژیک استان یزد ضمن بازدید از کاخ موزه گلستان، کارگاه آموزشی با عنوان “آشنایی با عوامل بیولوژیک آسیبرسان در موزهها و بناهای تاریخی” در این مجموعه برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ این کارگاه پس از بازدید از مخازن و موزه های کاخ گلستان با حضور امنای اموال و کارشناسان دفتر فنی این مجموعه تاریخی برگزار شد.

بر اساس نتایج بازدید انجام شده در این مجموعه دو گونه آفت فعال از سوسک های چوب خوار و سوسک های خانواده Dermestidae شناسایی شد.

لازم به ذکر است: در این کارگاه آموزشی روشهای نوین و راهکارهای علمی مورد استفاده در موزه ها و کاخ موزه های جهان ارائه شد و اجرایی شدن روشهای پیشگیری از آسیب عوامل بیولوژیک در کاخ موزه گلستان مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است: در پایان کارگاه و با حضور دکتر نصرتی مدیریت کاخ موزه گلستان پیشنهاد اجرای برنامه های IPM (مدیریت تلفیقی آفات) برای اولین بار در کشور در کاخ گلستان مطرح و مورد استقبال واقع شد.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی