بازدید معاون صنایع دستی یزد از بناهای تاریخی و کارگاه های صنایع دستی شهرستان میبد در آستانه سال نو

در آستانه سال نو؛ معاون صنایع دستی استان یزد با حضور در شهرستان میبد از برخی بناهای تاریخی و کارگاههای صنایع دستی کاربافی، گلیم بافی، زیلو بافی، سفال و سرامیک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، “محمدرضا دهقان مهرجردی” با حضور در شهرستان میبد از آسیاب آبی و آب انبار جواد بیده و تعدادی از کارگاههای صنایع دستی شهرستان بازدید نمود و از نزدیک در جریان فعالیتهای انجام شده و در دست اجرا جهت ایام نوروز ۹۸ قرار گرفت.

گفتنی است: آسیاب آبی بیده با قدمت ۹۰۰ ساله از جمله آثار تاریخی شهرستان میبد به شمار می رود که متعلق به دوران صفوی و جزء کهن ترین آسیاب های منطقه بوده و تزئینات آجری سردر ورودی آن به شکل خفته راسته از مهمترین ویژگی های معماری آن است. از دیگر ویژگی های این اثر می توان به کاربری آن اشاره کرد که یکی از محاسن حفظ و احیاء آن، پتانسیل جذب گردشگری آن می باشد.

آب انبار قدیمی جواد نیز در منطقه بیده شهرستان میبد دارای سه بادگیر می باشد و با قرار گرفتن در مجاورت مسجد تاریخی زیرک و آسیاب آبی درکریدور گردشگری شهرستان واقع شده است.

تمامی حقوق سایت متعلق به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب سایت با ذكر نام و لینك به این سایت مجاز می‌باشد | مدیرسایت : روابط عمومی